1. Założenia

Konkurs polega na przygotowaniu papieru firmowego dla powstającej strony zielone.info.

Chcemy postawić portal internetowy zajmujący się tematyką społeczno-ekologiczną, z dołączonym działem informacji biznesowych. Inspiracją niech będzie dla Was:

– strona www.guardian.co.uk,

– informacja, że potrzebować będziemy strony wyjątkowo przejrzystej i praktycznie ,,pozbawionej” grafiki,

– to, że wyświetlanie zarówno dokumentów elektronicznych, jak i stron opiera się na poprawnym wyświetlaniu czcionek (co rodzi wiele komplikacji przy używaniu niestandardowych ich rodzajów)

– oraz logotyp:

logo_na_strone_01

2. Warunki pracy

Przesłana na konkurs praca będzie udostępniona na licencji: Uznanie autorstwa 3.0 Polska (CC BY 3.0), którą to licencję akceptuje autor pracy, stwierdzająć równocześnie, że jest jej jedynym autorem. Czcionki użyte w pracy powinny być udostępniane na zasadach wolnej licencji.

Przykład umowy, na którym można się wzorować, znajduje się w załącznikach do pobrania poniżej.

Projekty proszę przysyłać na adres: piaskowy.smok@gmail.com w adresie proszę podać nazwę: zielone.info. Dozwolone jest przesłanie najwyżej dwóch projektów przez jedną osobę.

Pracę prosimy przesłać w dwóch plikach: edytowalnym (rtf, odt, w ostateczności doc) i nieedytowalnym (jpg, pdf — z załączonymi czcionkami).

Prosimy też o przesłanie w treści maila ewentualnych krótkich referencji, które można zweryfikować, np. ,,Zlecenie dla firmy XYZ. strona www.xyz.pl.”.

Termin przyjmowania prac na konkurs upływa 2011-06-13 o godz. 09:00. Po tym terminie mamy prawo nieprzyjęcia projektu do oceny.

3. Ocena

Ocena będzie brała pod uwagę takie elementy jak:

Terminowość: 0-5 pkt.

Estetykę pracy: 0-15 pkt.

Referencje: 0-5 pkt.

Oceniać pracę będą osoby związane z projektem i współpracujący graficy w terminie do 2011-06-17, do godziny 24.00.

4. Wygrana

Wygraną w konkursie jest możliwość odpłatnego wykonania całego projektu strony oraz elementów do niej.

Wykonanie projektu strony odbędzie się w terminie do miesiąca od zakończenia konkursu. W projekcie mamy zarezerwowane minimum 1000 zł (niestety z podatkiem) na wynagrodzenie dla grafika. Wynagrodzenie za pracę nie będzie niższe, jednak podlegać będzie osobnej umowie.

5. Zakończenie

Mam nadzieję, że będzie to krótki sprawdzian umiejętności, który przyniesie Wam trochę frajdy, a nam umożliwi wybranie odpowiedniej osoby do pomocy w realizacji projektu. ;]