24 października rusza najnowszy projekt naszej fundacji – wystawa prac plastycznych “Wybierz życie”, poświęcona prawom zwierząt i promocji ekologii. Rozpocznie się ona 24.10.2011 o godzinie 16.00 wernisażem na terenie III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza przy ul. Mickiewicza 11 w Katowicach (któremu w tym miejscu składamy wyrazy podziękowania za przyjęcie naszej wystawy w swoje progi). Ekspozycja będzie dostępna w III LO do 9.11.2011 w godzinach od 16.00 do 18.00 w dni pracy szkoły. Wystawę współfinansuje – w ramach funduszu “małych grantów” – Wydział Kultury Urzędu Miasta Katowice, a współtworzą ją razem z nami katowicka Viva! Akcja dla Zwierząt, Przytulisko Przystań Ocalenie i wolontariusze pracujący na rzecz bezdomnych zwierząt w na Śląsku.

Marc ChagallPrace, które będzie można zobaczyć na wystawie, zostały wykonane na potrzeby ogłoszonego w połowie września konkursu plastycznego, skierowanego do katowickich licealistów, studentów i absolwentów, którzy chcą w ten sposób wziąć udział w dyskusji o tym, na ile ważne są dla nas prawa zwierząt, co o nich wiemy, jak możemy dzięki nim polepszyć ich byt: poczynając od zwierząt wolno żyjących, poprzez te malteretowane przez właścicieli, aż po nieludzko traktowane zwierzęta hodowane przemysłowo.

Na autorów najlepszych prac konkursowych czekają nagrody, które wręczymy w czasie wernisażu. Atrakcje czekają na wszystkich gości, nie tylko laureatów. Będziecie mogli obejrzeć happening zorganizowany wraz z katowickim oddziałem fundacji Viva! Akcja dla zwierząt oraz wysłuchać cyklu miniwykładów na tematy powiązane z ochroną praw zwierząt, ekologicznym stylem życia, wegetarianizmem. W tym czasie wolontariusze Przystani Ocalenie będą kwestować na rzecz zwierząt objętych ich opieką i opowiadać o swojej pracy z końmi i innymi zwierzętami, które w Przystani znalazły swoją bezpieczną przystań. A dla tych, którzy nie wierzą, że można zrezygnować z mięsa i jeść smacznie, proponujemy skromny, ale smaczny wegetariański poczęstunek.

Czekamy na Was!