Warsztaty Nieposłuszeństwa Obywatelskiego (Na zdjęciu: eksplozje bomb napalmowych w jednym z ośrodków Vietcongu położonym na południe od Sajgonu, 1965)Wielkimi krokami zbliżają się III Katowickie Dni Organizacji Pozarządowych. Komitet Organizacyjny KDOP, który tworzą Śląskie Forum Organizacji Pozarządowych KAFOS, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży DOM ANIOŁÓW STRÓŻÓW, Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy BONA FIDES i Urząd Miasta Katowice, zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców i działaczy sektora NGO w dniach 14-15 września 2012 do wzięcia udziału w obchodach i zapoznania się z ofertą katowickich organizacji pozarządowych.

Jakich atrakcji możemy się spodziewać? Pierwszy dzień III KDOP, 14 września 2012, to „dzień otwarty” w organizacjach biorących udział w wydarzeniu. W godzinach 10.00 – 18.00 katowickie NGO-sy zapraszają wszystkich zainteresowanych na warsztaty, spotkania otwarte, zwiedzanie swoich placówek i tym podobne wydarzenia, dzięki którym będziecie mogli zobaczyć, w jaki sposób działają na co dzień.

15 września w godzinach 14.00 – 18.00 odbędzie się natomiast Festyn „Organizacje społeczne dla mieszkańców Katowic”. Podobnie jak rok temu spotkamy się w Dolinie Trzech Stawów, w Parku przy Lotnisku. Będzie można jak zwykle odwiedzić stoiska organizacji pozarządowych i porozmawiać z ich przedstawicielami, wziąć udział w konkursach, zabawach i pokazach w Strefie aktywności i zabawy oraz obejrzeć występy artystyczne w Strefie artystycznej NGO.

My też tam będziemy – 14 września o 15.00 będziecie mogli zobaczyć na ul. Mariackiej nasz happening „Ty też możesz zmienić miasto”, a między 16.00 a 17.00 zapraszamy Was do naszego biura przy ul. Reymonta 20A na „Warsztaty obywatelskiego nieposłuszeństwa”, gdzie nauczymy wszystkich chętnych, w jaki sposób możecie skutecznie wyrażać swój obywatelski sprzeciw. 15 września znajdziecie nas też w miasteczku namiotowym NGO w Dolinie Trzech Stawów.

 Czekamy na Was!