Odliczanie do III Katowickich Dni Organizacji Pozarządowych czas zacząć – to już za siedem dni! Tegoroczna edycja zapowiada się szczególnie atrakcyjnie – w piątek 14 września ngo-sy przygotowują aż 55 darmowych atrakcji w swoich siedzibach rozsianych na terenie całego miasta, a w sobotę 15 września spotykamy się na Festynie w Miasteczku Namiotowym na Muchowcu, czyli w Parku przy Lotnisku w Dolinie Trzech Stawów. Jeśli nie macie jeszcze planów na najbliższy weekend – zajrzyjcie na strony III KDOP, a przekonacie się, że na pewno możemy zaoferować Wam coś ciekawego! 

Szczegółowe informacje na temat programu wydarzeń w czasie III KDOP znajdziecie na stronie: www.ngokatowice.pl

oraz na profilu Facebookowym:/www.facebook.com/NGOKatowice

A my – przedstawiamy nasz smoczy repertuar: 

14 września 2012, piątek – Dzień Otwarty w organizacjach pozarządowych

14.30 – 15.30 – Happening “I Ty możesz zmienić miasto” – ul. Mariacka
Jak zmienić miasto? Zamierzamy odwiedzić te najbardziej zaniedbane regiony ul. Mariackiej, naszego miejskiego deptaka i centrum wydarzeń kulturalnych – i spytać mieszkańców o ich pomysły na zmianę zastanej rzeczywistości na lepsze. Całą akcję zamierzamy zarejestrować za pomocą kamer i wykorzystać w dyskusji o zaangażowaniu katowiczan w pozytywną przemianę Katowic. 

16.00 – 17.00 – Warsztaty Obywatelskiego Nieposłuszeństwa – ul. Reymonta 20A, biuro fundacji 
Czy złamanie prawa może być w pewnych sytuacjach usprawiedliwione? Jak zastosować bierny opór w praktyce? Do kogo zwrócić się, gdy urzędnik odmawia współpracy, a ekipa dewelopera właśnie wycina pomnik przyrody pod moim domem? – Na te i wiele innych pytań macie szansę uzyskać odpowiedź w czasie naszego godzinnego spotkania, które wprowadzi Was w tajniki obywatelskiego nieposłuszeństwa i skutecznego zwalczania absurdów w kontakcie na linii obywatel – urzędnik. Po zakończeniu – jeśli wyrazicie taką chęć – zaprosimy Was na ul. Mariacką, aby w plenerze porozmawiać o tym, jak uzbrojeni w swoją nową wiedzę możecie zacząć aktywnie i skutecznie zmieniać swoje miasto!

Zgłoszenia od chętnych do wzięcia udziału w Warsztatach przyjmujemy na adres mailowy fundacji: piaskowy.smok@gmail.com – można też przyjść wprost z ulicy, miejsce się na pewno znajdzie. 


15 września 2012, sobota – Festyn Organizacji Pozarządowych w Dolinie Trzech Stawów

14.25 – 14.40 – Quiz – “Obywatel w Katowicach” – na Scenie Artystycznej
Sprawdźcie swoją wiedzę i kreatywność, spróbujcie swoich sił i rozwiążcie problemy Katowic. Gwarantujemy naprawdę atrakcyjne – choć symboliczne – nagrody!
12.00 – 18.00 – Miasteczko Namiotowe
Od 12 otwiera podwoje Namiot Piaskowego Smoka z nieustającym happeningiem urzędowym oraz kolorowym samochodem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą działalnością – na poczęstunek, po ulotki i informację o naszych najnowszych (i starszych) projektach, a przy filiżance herbaty zadać to nurtujące Was zapewne pytanie – dlaczego Smok jest Piaskowy…