Polish Cycle Messenger Championships 2012 Katowice już za nami, jednak chcielibyśmy napisać parę słów o tej imprezie, w której organizacji Piaskowy Smok miał przyjemność brać udział. 

Mistrzostwa Polski Kurierów Rowerowych są skierowane do miłośników rowerów, które są alternatywnym, przyjaznym środowisku środkiem transportu w mieście. Kurierzy rowerowi to od kilku lat stały element miejskich krajobrazów — coraz więcej osób jeździ rowerem nie tylko do pracy, ale i w pracy. Stąd inicjatywa organizowania dla miłośników dwóch (czasem ostrych) kółek odrębnych mistrzostw ze specyficznymi dla środowiska kurierów rowerowych konkurencjami. Imprezy takie odbywały się już w kliku polskich miastach, a w 2011 w Warszawie przeprowadzono ogólnoświatowe zawody w tej dyscyplinie. 

A skoro w Warszawie można, to czemu nie w Katowicach? Takie pytanie zadali sobie najwyraźniej miłośnicy rowerów w stolicy Śląska, bo od marca tego roku ruszyły pełną parą przygotowania do zorganizowania w naszym mieście PCMC 2012. Do współpracy przy tym wydarzeniu zaprosili także nas, jako organizację oficjalnie odpowiedzialną za zorganizowanie mistrzostw, za co serdecznie im wszystkim dziękujemy. 

Wreszcie nasze zbiorowe wysiłki zostały uwieńczone sukcesem — nadszedł 17 sierpnia i Mistrzostwa Polski Kurierów Rowerowych 2012 Katowice ruszyłý. Impreza trwała trzy dni — do niedzieli 19 sierpnia 2012. Uczestniczyło w niej 55 zawodników oraz około 30 osób niezarejestrowanych, co daje to około 90 osób uczestniczących w imprezie. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach takich jak allejcat, Uphill, footdown, stójki, skidy, sprinty oraz w goldsprintach – wyścigach na rowerach stacjonarnych.

Nagrody zapewnili sponsorzy imprezy. Same zawody odbywały się między innymi w Parku im. Kościuszki, w dzielnicy Wełnowiec, w dawnej Hucie Uthemanna i w szkole przy ul. Sienkiewicza. Rozrywkowa część PCMC, czyli imprezy towarzyszące, odbyła się natomiast w lokalu Scena Gugalander. Mistrzostwa zorganizowane były bezproblemowo — pomijając trochę otarć, które szybko i sprawnie opatrzono. Pomimo niechętnego stosunku do nagłaśniania imprezy — w prasie i telewizji (również ogólnopolskiej) pojawiły się wzmianki o mistrzostwach.

Sądząc po komentarzach uczestników – impreza była udana i przeprowadzona sprawnie.

Więcej informacji na temat organizatorów, partnerów i sponsorów znajdziecie na oficjalnym blogu wydarzenia pod adresem: pcmc2012.blogspot.com

A my — raz jeszcze dziękujemy wszystkim, dzięki którym PCMC 2012 Katowice mogły się odbyć, czyli i ich twórcom, i uczestnikom. Do zobaczenia na kolejnych Mistrzostwach!